Проктозан НЕО
Проктозан НЕО

Швидко полегшує болючі прояви геморою та захищає від подальших подразнень Дізнатись більше

ПСИЛО-БАЛЬЗАМ
ПСИЛО-БАЛЬЗАМ

Швидка допомога від зуду Дізнатись більше

ЕРМІТАЛЬ
ЕРМІТАЛЬ

Покращує травлення у дорослих та дітей Дізнатись більше

Гриппостад С
Гриппостад С

Гриппостад — це німецька якість, доступна ціна та швидкий ефект. Дізнатись більше

ХОНДРОКСИД
ХОНДРОКСИД

Хондропротектори зупиняють процес руйнування хрящової тканини, активізують її відновлення. Дізнатись більше

показати Приховати

Новини

Кровотечі в гінекології та акушерстві - міждисциплінарний підхід

250 акушерів, гінекологів та анестезіологів України брали участь у сателітному симпозіумі «Кровотечі в гінекології та акушерстві - міждисциплінарний підхід», організованому холдингом STADA CIS в Одесі в рамках І-го наукового симпозіуму анестезіологів та акушерів-гінекологів з міжнародною участю.

Тема жіночого здоров'я актуальна для сьогоднішньої України. Кількість гінекологічних захворювань в останні роки продовжує зростати. Дані невтішної статистики навела під час симпозіуму Тетяна Феофанівна Татарчук, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, зав ендокринної гінекології ДУ «Інституту педіатрії, акушерства та гінекології Національної академії медичних наук України». За її словами, до 65% пацієнток репродуктивного віку звертаються до лікарів з приводу маткових кровотеч. Від 30 до 50% підлітків (залежно від регіону проживання) страждають порушеннями менструального циклу. Спостерігається «омолодження» міоми матки - проблема вже торкнулася дівчат до 18 років, які не живуть статевим життям. Більше 1 млн. пар страждають безпліддям.

Голяновський Олег Володимирович, зав. каф акушерства та гінекології № 1 НМАПО ім. П.Л. Шупика, доктор медичних наук, професор, під час свого виступу зазначив, що акушерські кровотечі продовжують залишатися однією з основних причин материнської смертності та захворюваності в усіх країнах світу. «Частота акушерських кровотеч коливається в межах 3-8% від загальної кількості пологів», - додав професор Олег Володимирович.

«У розвинених країнах кровотечі займають близько 1,7% в структурі материнської смертності, а в Україні - 22-28%», - навів дані Руслан Опанасович Ткаченко, головний акушерський анестезіолог Києва, професор кафедри акушерства та гінекології НМАПО, доктор медичних наук. Серед факторів, що впливають на такий високий показник, на думку лікаря, - організація системи охорони здоров'я, надання екстреної медичної допомоги. На думку Руслана Опанасовича, теоретично наші випускники-інтерни підковані непогано, проте практична підготовка лікарів на сьогоднішній день страждає.

Його колега, Тарабрін Олег Олександрович, доктор медичних наук, професор, також додав, що, незважаючи на певний прогрес в області діагностики порушень гемостазу останнім часом, багато клініцистів вказують на відсутність в арсеналі лікаря надійних, інформативних, оперативних методів, що дозволяють отримувати достовірні відомості про стан всіх ланок системи гемокоагуляції і фібринолізу та їх функціональній взаємодії.

На думку учасників сателітного симпозіуму, підвищенню рівня знань і кваліфікації вітчизняних акушерів і гінекологів слід приділяти більше уваги, адже від їхнього професіоналізму залежить здоров'я і благополуччя не тільки жінок, але і їх майбутніх дітей. «Завдяки спільному відпрацюванню дій, спільного навчання, а будь-яка конференція - це навчання, йде підвищення кваліфікації лікаря», - вважає Руслан Ткаченко.

Такої ж думки дотримуються представники фармацевтичного холдингу STADA CIS - організатора сателітного симпозіуму. Коментує Директор представництва STADA CIS в Україні Станіслав Дяченко: «Під час подібних заходів фахівці, що представляють різні наукові школи, різні міста і країни, можуть обмінятися думками з актуальних питань профілактики та лікування захворювань, дізнатися про нові методи діагностики та медикаменти. Спеціалізуючись на виробництві якісних препаратів гінекологічного напрямку, компанія STADA CIS прагне допомогти лікарям-гінекологам, знайомлячи їх з ефективними та безпечними лікарськими засобами, що застосовуються в гінекології, виконуючи тим самим важливу задачу - оберігати здоров'я людей.»