Проктозан НЕО
Проктозан НЕО

Швидко полегшує болючі прояви геморою та захищає від подальших подразнень Дізнатись більше

ПСИЛО-БАЛЬЗАМ
ПСИЛО-БАЛЬЗАМ

Швидка допомога від зуду Дізнатись більше

ЕРМІТАЛЬ
ЕРМІТАЛЬ

Покращує травлення у дорослих та дітей Дізнатись більше

Гриппостад С
Гриппостад С

Гриппостад — це німецька якість, доступна ціна та швидкий ефект. Дізнатись більше

ХОНДРОКСИД
ХОНДРОКСИД

Хондропротектори зупиняють процес руйнування хрящової тканини, активізують її відновлення. Дізнатись більше

показати Приховати

Новини

Половина європейців готові до лікування у робота-хірурга і консультацій через веб-камеру

Половина европейцев готовы к лечению у робота-хирурга и консультациям через веб-камеру

Такими є результати дослідження STADA Group Health Report, представлені 15 травня 2019 року на прес-конференції в Берліні.

  • 56% європейців погодилися б на те, щоб їх оперував «лікар Робот»
  • 54% європейців не проти лікуватися у свого терапевта через веб-камеру
  • 80% пройшли б генетичний тест, але тільки чверть знає, що можна виявити за його допомогою
  • В цілому, чоловіки більш відкриті новим медичним тенденціям і технологіям в сфері охорони здоров'я, ніж жінки
  • 53% європейців оптимістично оцінюють майбутнє охорони здоров'я

Більше половини європейців погодилися б на те, щоб їх оперував «лікар Робот», і готові до консультацій у свого терапевта через веб-камеру. Такими є результати дослідження STADA Group Health Report, представлені 15 травня 2019 року в Берліні.


Онлайн опитування 18 тисяч респондентів з 9 європейських країн також показало, що чотири з п'яти європейців погодилися б пройти генетичний тест, а 38% були б готові встановити діагностичний біодатчик під шкіру.

Міжнародна фармацевтична компанія STADA рада поділитися результатами свого 5-го щорічного дослідження STADA Health Report. Отримані результати допоможуть нам глибше зрозуміти тенденції в охороні здоров'я, щоб в майбутньому ще краще відповідати очікуванням пацієнтів і медичних працівників. Це зміцнить позиції STADA як провідної компанії в європейській системі охорони здоров'я.

— Генеральний директор STADA Arzneimittel AG Пітер Гольдшмідт

У дослідженні взяли участь жителі Бельгії, Франції, Німеччини, Італії, Польщі, Росії, Сербії, Іспанії та Сполученого Королівства у віці від 18 до 99 років. Вони висловили свою думку з питань, пов'язаних з охороною здоров'я та медициною майбутнього. Опитування було проведене Інститутом маркетингових досліджень Kantar Health з ініціативи міжнародної фармацевтичної компанії STADA Arzneimittel AG. Результати були представлені сьогодні на міжнародній прес-конференції в Берліні.


«Лікар Робот зараз Вас прийме»

Один з головних результатів дослідження: роботизована хірургія більше не сприймається як технологія майбутнього, оскільки автоматизовані системи вже застосовуються в сучасній медицині для проведення ряду процедур. 56% опитаних європейців були б згодні на операцію, проведену за допомогою робота-хірурга. При цьому звернутися до «лікаря Робота» були б не проти 63% представників сильної статі, тоді як для жінок цей показник становить всього 49%. Люди старші 50 років (61%) легше припускають думку про роботизовану хірургію, ніж люди у віці до 35 років (50%). У порівнянні з Італією, де 66% лягли б на операційний стіл робота-хірурга, населення Сербії більш обережно ставиться до таких інноваційних хірургічних досягнень (45%).

Для жителів Росії важливі такі фактори як економія часу і зручність: майже 70% опитаних були б готові консультуватися зі своїм лікарем через веб-камеру. Це вище, ніж середній показник по Європі, який становить 54%. Бельгійці більш скептично налаштовані (37%): більшість із них вважають за краще очну взаємодію зі своїм лікарем.


Ідея генетичного аналізу виявилася, на подив, популярною, незважаючи на низьку обізнаність з цього питання

53% респондентів переконані, що завдяки науковому прогресу, ми зможемо вилікувати ряд захворювань у майбутньому. Більшість європейців прагнуть внести свій внесок у впровадження нових технологій в медицину: 81% були б згодні пройти генетичний тест. При цьому тільки 24% європейців знають, що може виявити генетичний тест, і розуміють, що він не може визначити точну тривалість життя людини. Найбільш значні прогалини в знаннях про генетичне тестування були виявлені в Італії, де тільки 17% опитаних дали правильні відповіді. Тим часом, британці виявилися одними з найбільш обізнаних (28%) у цьому питанні.

Ідея постійного контролю стану здоров'я за допомогою імплантованого під шкіру біодатчика не надто позитивно сприймається серед європейців: тільки 38% згодні на застосування такого пристрою. Німці серед одних з найбільш недовірливих: 71% з них не пішли б на впровадження імплантату. Чоловіки, як правило, менш побоюються інвазивних діагностичних датчиків, ніж жінки.


Погляд у майбутнє

В цілому, 53% європейців оптимістично оцінюють майбутнє охорони здоров'я. Лідером є Іспанія, де 62% респондентів заявили, що у них немає причин турбуватися про медицину майбутнього. Їх безпосередні сусіди на півночі, французи, дотримуються протилежної точки зору - серед них 44% оптимістично налаштованих громадян. Серед причин скептицизму - страх перед екологічними і соціальними проблемами (22%), а також зниження якості медичної допомоги через цифровізацію охорони здоров'я (3%).

Крім окремих побоювань щодо інвазивних діагностичних процедур і цифрових досягнень в медицині, європейці в цілому відкрито налаштовані по відношенню до охорони здоров'я та медицини майбутнього. Найбільш важливим завданням для медичного сектора буде вирішення актуальних проблем, з тим щоб вся Європа могла з упевненістю дивитися в майбутнє охорони здоров'я.

Майбутнє охорони здоров'я залежить від доступності вимірювання даних. Сьогодні ми вже можемо отримувати багато інформації про стан здоров'я людини, причому в реальному часі. Це активно застосовується у світовій медицині. Я впевнений, що до 2025 року завдяки впровадженню нових технологій будуть удосконалені багато методів лікування різних захворювань. Також це значно вплине на розвиток фармацевтичного і медичного бізнесу.

— Дослідник трендів Свен Габор Янський

Більш детальна інформація про дослідження STADA Group Health Report 2019 року представлена на сайті www.yourhealth.stada