Проктозан НЕО
Проктозан НЕО

Швидко полегшує болючі прояви геморою та захищає від подальших подразнень Дізнатись більше

ПСИЛО-БАЛЬЗАМ
ПСИЛО-БАЛЬЗАМ

Швидка допомога від зуду Дізнатись більше

ЕРМІТАЛЬ
ЕРМІТАЛЬ

Покращує травлення у дорослих та дітей Дізнатись більше

Гриппостад С
Гриппостад С

Гриппостад — це німецька якість, доступна ціна та швидкий ефект. Дізнатись більше

ХОНДРОКСИД
ХОНДРОКСИД

Хондропротектори зупиняють процес руйнування хрящової тканини, активізують її відновлення. Дізнатись більше

показати Приховати

Новини

Завдяки програмі "Відкрий своє серце" 1850 жителів трьох міст України пройшли кардіологічні обстеження

13 червня пройшла прес-конференція, яка підвела підсумки соціального освітньо-діагностичного проекту «Відкрий своє серце», який проходив з 22 по 30 квітня 2013 року в Чернігові, Кіровограді та Кривому Розі. Організатором виступив холдинг STADA CIS за підтримки міських рад, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л Шупика та ДУ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України». Мета програми - актуалізувати проблему серцево-судинних захворювань (ССЗ) в Україні, підвищити інтерес населення до свого здоров'я, розвиваючи культуру систематичних медоглядів для раннього виявлення захворювань.

У кожному з трьох вищеназваних міст України протягом двох днів кваліфіковані співробітники кафедри кардіології та функціональної діагностики Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика проводили для всіх охочих безкоштовні ультразвукові обстеження серця та електрокардіограми спокою і при навантаженні, використовуючи сучасне діагностичне обладнання. У Кіровограді та Кривому Розі під час проекту співробітниками ДУ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», зокрема кафедрою терапії, кардіології та сімейної медицини факультету післядипломної освіти, були проведені науково-практичні конференції для лікарів про сучасні методи діагностики та лікування серцево-судинних захворювань.

Також співробітники кафедри кардіології та функціональної діагностики Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика проводили роз'яснювальну роботу серед відвідувачів на предмет постанови Кабінету Міністрів України № 321 «Про заходи щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Під час пілотного проекту впроваджувався європейський підхід до ціноутворення на препарати з використанням зовнішніх порівняльних цін для внутрішнього ринку заради підвищення доступності лікарських засобів для соціально незахищених пацієнтів з артеріальною гіпертензією. Станом на початок 2012 р. в Україні налічувалося близько 13 млн пацієнтів з діагнозом «артеріальна гіпертензія», близько 7 млн з них - пенсіонери, а це малозабезпечена і соціально-вразлива категорія населення. Після цього жителі міст отримали професійні консультації кардіологів та поради з профілактики ССЗ.

При плануванні проекту передбачалося, що в середньому щодня на майданчику буде обстежено близько 200 осіб, але за 6 днів медогляди та консультації отримали в цілому 1850 жителів трьох міст. Зокрема, 583 особи пройшли ехокардіографічне обстеження і 1201 - ЕКГ. Статистика підтвердила, що жінки більше піклуються про своє здоров'я (73% від загального числа обстежуваних). Переважна більшість тих, хто прийшов перевірити стан свого серця були люди похилого віку.

За словами обстежуваних, більшість дотримується здорового способу життя: 89% стверджують, що не курять, а 47% - не вживають алкоголь. Разом з тим, 50% опитаних зовсім не займаються фізичними вправами.

Ситуація з частотою медичних оглядів склалася наступна: 27% обстежуваних були на прийомі у кардіолога рік-два тому, 22% відвідували доктора протягом 3-х останніх місяців. При цьому 26% не змогли згадати, коли востаннє перевіряли своє серце або взагалі ніколи цього не робили. Найменша кількість опитуваних не відвідувала кардіолога взагалі в Чернігові - 17%, а в Кіровограді та Кривому Розі ця цифра сягає 30% і більше.

Підозри на діагнози обстежуваних жителів міст були різноманітними, але найчастіше зустрічалися ішемічна (17%) і гіпертонічна (16%) хвороби серця.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, Україна - перша в Європі за рівнем смертності від ССЗ. За 2011-2012 роки серцево-судинні захворювання стали причиною смерті 440 000 українців. В Україні гострота ситуації зумовлена тим, що дуже мало наших співвітчизників належним чином стежать за станом свого здоров'я, ведуть здоровий спосіб життя, а також своєчасно проходять медичні огляди. Підтверджують це результати дослідження, проведеного компанією GfK на замовлення фармацевтичного холдингу STADA CIS. Так, близько 30% жителів України не знають свого "робочого" тиску, а 62% взагалі не стежать за ним. Кожен третій українець скаржиться на болі в серці, підвищений або знижений тиск, але при цьому лише 30% проходять обстеження регулярно (1-2 рази на рік), а 15% - раз на 2-3 роки. З опитаних 30% приходять до лікаря тільки після появи симптомів, а 24% ніколи не були на прийомі у кардіолога. Всеукраїнське дослідження показало, що кожен третій курить, кожен четвертий вживає алкоголь частіше, ніж 1 раз на тиждень.

«В даний час в Україні існує серйозна проблема: широким верствам населення малодоступні сучасні методи діагностики та лікування серцевих захворювань. І для її вирішення потрібно об'єднання зусиль держави, професійного співтовариства і бізнесу. Саме тому кафедра кардіології та функціональної діагностики Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика підтримує ініціативу холдингу STADA CIS. Важливо, що в рамках програми «Відкрий своє серце» не тільки пройшла освітня робота серед населення з питань реалізації пілотного проекту про проведення державного регулювання цін на лікарські препарати для хворих на артеріальну гіпертензію, але і вперше у жителів міст, де недостатньо спеціалізованого високотехнологічного обладнання, з'явилася можливість пройти кардіологічні обстеження», - зазначила завідуюча кафедрою кардіології та функціональної діагностики Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, д.м.н., професор Марина Долженко.

«На сьогоднішній день у більшості жителів України відсутнє розуміння того, наскільки важливо своєчасно проходити медичні огляди. Часто зустрічаються люди, які можуть роками жити з важкими захворюваннями і не знати про це. На проекті були випадки госпіталізації, тому що в ході обстеження виявлялися показання, що загрожували життю. Були й щасливі випадки, наприклад, одній молодій особі раніше був поставлений діагноз - рестриктивна кардіоміопатія. Це дуже рідкісне смертельне захворювання. Але завдяки диференціальній діагностиці на проекті «Відкрий своє серце» у нього діагностували конструктивний перикардит. А це хвороба, що оперується, і абсолютно виліковна. Якщо хоч одне життя врятоване - проект можна вважати успішним», - розповідає доцент кафедри кардіології та функціональної діагностики НМАПО ім. П.Л. Шупика, к.м.н., Сергій Поташов.

Коментує Станіслав Дяченко, Голова представництва холдингу STADA CIS в Україні: «Турбота про здоров'я наших співгромадян є для нашої Компанії основним пріоритетом. Соціальна програма «Відкрий своє серце» дала можливість жителям Чернігова, Кіровограда та Кривого Рогу, незалежно від віку, статі чи матеріальної забезпеченості безкоштовно пройти обстеження серцево-судинної системи та отримати консультації провідних фахівців. Але я хочу звернути увагу, що з майже двох тисяч пацієнтів, які проходили обстеження, всього у 6% не виявили ССЗ. Ми дуже хочемо, щоб завдяки нашому проекту ця кількість збільшилася, а жителі цих регіонів задумалися про здоров'я свого серця ».

Організатори:

  • Холдинг STADA CIS - перший холдинг у складі міжнародного концерну STADA AG на території країн СНД і Балтії. STADA AG - міжнародна фармацевтична компанія, заснована в Німеччині і представлена в 37 країнах світу. В Україні портфель групи компаній STADA сфокусований на МНН-дженериках і брендових дженериках і охоплює більш ніж 100 найменувань ліків. Восени 2012 року компанія STADA в Україні відзначила свій ювілей - 10 років успішної роботи на місцевому фармацевтичному ринку.
  • Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України за більш ніж 90 років свого існування стала передовим в Україні закладом післядипломної медичної освіти і потужним науковим і лікувальним центром. Під керівництвом ректора НМАПО ім. П.Л.Шупика, академіка НАМН України, д.мед.н. професора Вороненко Юрія Васильовича на 79 кафедрах академії працює близько 900 високо-кваліфікованих медичних і науково-педагогічних співробітників - академіків, член-кореспондентів, професорів і доцентів, що визначає значимий науковий і лікувально-консультативний потенціал для поліпшень охорони здоров'я в Україні. Кафедра кардіології та функціональної діагностики НМАПО ім. П.Л. Шупика є опорною кафедрою з кардіології та функціональної діагностики в Україні.
  • ДУ "Дніпропетровська медична академія МОЗ України" - центр освіти, науки і культури високорозвиненого промислового регіону Придніпров'я. Є одним із найстаріших навчальних закладів України,- заснована 15 вересня 1916 на базі катеринославських вищих жіночих курсів. Статус академії установа придбала в 1920 році, який був повернутий в 1994 році Постановою Кабінету Міністрів України № 224 від 20 квітня 1994 року. За роки свого існування ДМА підготувала більше 49 тисяч лікарів, провізорів та медичних сестер-бакалаврів. Сьогодні ДУ "Дніпропетровська медична академія МОЗ України" - один із провідних вищих медичних навчальних закладів України з єдиною безперервною підготовкою фахівців на трьох рівнях: довузівської, вузівської та післядипломної. Ректор академії - доктор медичних наук, професор, академік НАМН України Дзяк Георгій Вікторович.